середа, 15 липня 2015 р.

Безшумний стрілецько-гранатометний комплекс (СГК) "Канарка"


Окремі теоретичні викладення такої науки як протидія диверсійної діяльності і тероризму, свідчать, що, чим вище організованість диверсійно-терористичних груп, тим досконалішою має бути вживана проти них зброя, а удари у відповідь - сплоченіші і масируваніші.

Безшумний стрілецько-гранатометний комплекс (СГК) "Канарка"

Безшумний стрілецько-гранатометний комплекс (СГК) "Канарка"


До 70-х років XX століття, поки в СРСР не була створена мережа антирадянських організацій різного толку(зараз цей термін модно замінювати словом " антиконституційний"), питання про створення високоточних СГК для підрозділів спеціального призначення не стояло так гостро. Були окремі випадки захоплення літаків, втеч ув'язнених з-під конвою, але це не носило масового характеру. Якщо читач пам'ятає, в СРСР з бандитизмом до 1960 року було покінчено.

Тому донині підрозділами по проведенню таємних операції МВС СРСР і КДБ СРСР у своїй тактиці використовувалися, в основному, адаптовані під тактичні дії таких спецгруп зразки стрілецького озброєння.

Прикладом оперативного застосування є ті, що раніше стояли на озброєнні таких підрозділів СГК "Тиша" на базі АКМ і "Канарка" на базі АКС74У, а також пістолети ПБ і АПБ.

Але це не повною мірою відповідало вимогам, що пред'являються до озброєння таких спецпідрозділів. Приміром, габарити вживаної зброї створювали незручності при завершальних фазах спецоперацій по захопленню бандитів і звільнення заручників, наявність в комплекті автомата гранатометів знижувала прицільну дальність стрільби на поразку і лімітувала ресурси застосування. Тому керівництво КДБ СРСР і ГРУ ГШ СРСР отримали завдання від Політбюро ЦК КПРС по розробці нових систем, що надалі було успішно проведене.

На теперішній час озброєння спеціальних підрозділів ФСБ РФ і МВС РФ представлене сучасним виглядом спецозброєння, які відповідають поставленим завданням цим групам з протидії вірогідному супротивникові.
Мистецтво органічного переплетення, здавалося б, суперечливих ТТХ снайперської рушниці і автомата, тільки підкреслює талановитість російських зброярів, які зуміли вирішити це непросте завдання.

Одним з прототипів сучасних СГК був безшумний стрілецько-гранатометний комплекс( СГК) "Канарка", який мав наступні тактико-технічні дані:

АКСБ 74У(безшумний АКС - 74У) з гранатометом БС-1
Калібр ствола 5,45/30 мм
Постріл - 5,45x39
Маса без комплекту озброєння - 5,43 кг
Довжина з прикладом для стрільби з упором - 900 мм
Дальність стрільби(прицільна) - 400 м(як кулею, так і гранатою)
Швидкість польоту гранати - 105 м/с
Обойма автомата - 20 або 30 пострілів, гранатомета - 8 спецпострілів.

Безшумний стрілецько-гранатометний комплекс (СГК) "Канарка"


Комплект

У комплект безшумного стрілецько-гранатометного комплексу(СГК) "Канарка" входить

автомат АКСБ 74У з приладом ПБС-4, спеціальний патрон УС74У, гранатомет БС-1 з пострілом, метальний патрон і обойма - магазин
У цьому негабариті СГК, який конструктивно виконаний на платформі АКС 74У, поєднані не лише два види пострілів(граната і стрілецький патрон), але і два головні показники зменшення звукових характеристик пострілу - поширення газів пороху і їх локалізація.

Автомат з укороченим стволом(модифікація АКСБ 74У) адаптований під використання 30-мм безшумного "підствольника" БС-1, який застосовувався в СГК "Тиша" в комплекті з автоматом АКМ з ПБС-1, де показав непогані тестові результати.

Граната вставляється в гранатометний ствол, який працює за принципом локалізації порохових газів, з дульного зрізу ствола. Політ гранати здійснюється на рахунок виштовхування її поршнем під дією метального патрона, створеного на базі патрона 7,62x53R. Обойма на 8 таких боєприпасів сконструйована в ручці гранатомета, патрони подаються вручну і досилаються за допомогою затвора, що пересувається в подовжньому напрямі.

Штатна граната СГК "Канарка" має кумулятивну дію, забезпечуючи пробиття 1,5 см - сталевого листа з тим, що подальшим, що розпиляло розжарених газів, створюючи т.з. "кумулятивний ефект". Гранатомет важить 1,7 кг Складальна прицільна рамка виробу конструктивно закріплюється на кронштейні механічного прицільного пристосування автомата, який використовує для стрільби кулю ВУС з початковою швидкістю, що не перевершує звуковий поріг. Для зменшення віддачі при пострілі потиличник прикладної частини оснащений гумовим амортизатором.

На стовбурну частину автомата монтується на кронштейні прилад беззвучної і безполуменевої стрільби ПБС-4, який відрізняється малою вагою. Без обтюратора, виготовленого з гумотехнічних матеріалів, стрільба ведеться як штатними патронами, так і ВУС боєприпасами.

Немає коментарів:

Дописати коментар