понеділок, 7 травня 2018 р.

Спецоперації по тендеру

Спецоперації по тендеру, або Чи існує межа державній тупості?
Держтаємницю не здаю, бо першими в поширенні інформації про відкриття тендерних закупівель на послуги в «інформаційно-мистецькому» просторі однією з частин Сил спецоперацій були «різнокольорові» сайти на кшталт «Страна.UA», УНІАН та інші. А там дивуватися є чому! Наприклад, сама тема закупівлі – Комплексне соціологічне дослідження «Соціокультурна сегментація населення Південного Федерального Округу РФ». Це є послуги з опитування громадської думки та пройти таке опитування має, згідно Технічного замовлення, в 5 регіонах країни-агресора – в анексованому Криму, Краснодарському краї, Ростовській області, Адигеї та Калмикії. Отакої.
Хто саме буде проводити опитування в Росії, замовника не ї#е. Послуги, звісно, повинні мати певні аналітичні викладки. А держбюджет через військову частину ССО готовий заплатити за цю «соціокультурну сегментацію» населення ворожої країни 1 млн 600 тис.грн.
Але мене чомусь муляє запитання: чи існує межа державній тупості? Бо всяка прозорість, включаючи Prozorro та Dozorro, повинна керуватися в першу чергу інтересами держави, а не тільки віртуальною боротьбою із корупцією.
Нехай мене спростують, якщо я не правий, професійні фахівці в цьому виді «боротьби». Але що ми маємо у відкритій мережі? Номер та адресу дислокації військової частини, яку вже швидкі до сенсацій вітчизняні журналісти встигли ідентифікувати як центр інформаційно-психологічних операцій ССО, це раз. Частину персональних даних одного зі старших офіцерів частини, включаючи номер мобільного та електронну адресу, це два. (До речі, Закон про ССО забороняє розголошення особистих даних військовослужбовців). І тематику інтересів центру – це три.
Тепер розкажіть мені, яка вітчизняна структура має можливості провести соцдослідження в Криму та ще в якихось регіонах РФ, не побоюючись попасти під ковпак ФСБ або взагалі не бути заарештованими? Звісно, питання риторичне.
Не забуваємо, що Україна знаходиться в стані гібридної війни з дуже потужним та підступним супротивником. А сили та засоби РФ на інформаційному фронті на порядок вищі та якісніші за наші. І вони моніторять наш інтернет простір – аж гай гудить! Тому виключати не можна і спроби їх Сил спецоперацій прийняти участь в тендері на послуги для українських ССО через своїх агентів впливу. Чи таких ризиків не існує?!
Але ж це ще, на жаль, не все. Є ще й тендерні пропозиції від цієї розсекреченої через Prozorro військової частини, аукціони на які мають завершитися до 21 травня. Це написання журналістських робіт та їх публікації в зарубіжних та вітчизняних ЗМІ (російською, англійською, французькими мовами) на суму 800 тис. грн.; написання текстів для Інтернету на 300 тис.грн. (OSINT-розслідування, Open source intelligence, тобто, розвідка з відкритих джерел інформації); просування розроблених інформаційних матеріалів в Інтернет-мережі (SMM та SEO-послуги) за 700 тис.; створення відеоматеріалів за 700 тис. грн…
Отже, ми виводимо на розгляд суспільства та пропонуємо всім бажаючим взяти в тендерах участь увесь набір специфічної діяльності, чим вже давно та успішно займаються російські «фабрик тролів». Проте, я щось не чув та не зустрічав інформації, щоб наш головний противник на такі послуги оголошував тендери. Для цього у всьому цивілізованому світу існують захищені статті бюджету. Адже і ЦРУ, і Мі-6, і «Моссад» не всі свої спецоперації та, особливо, їх фінансування виносять на суд громадськості. Бо в першу чергу все це стає відомо тому, проти кого ці спецоперації спрямовані.
В нас вистачає волонтерів, які надавали й надають якісні «послуги» в інформаційній війні. Це і фахівці з InformNapalm, i з сайту «Петр і Мазепа» та багато ще хто. Чому б без великого розголосу з ними не співпрацювати, якщо раптом з’явилися на це вільні кошти?
Тому є пропозиція: якщо це дійсно спецоперації, а не окозамилювання для ворога (таке теж може бути), то вони не повинні фінансуватися через тендери, тим більше на очах охрєнєвшей громадськості. В іншому випадку ми самі просто «палимо контору», головне завдання якої протидіяти ворогу в інформаційному просторі

Українська військова частина скасує тендер на опитування у РФ та Криму 07 травня 2018 - 12:26 У ЗСУ тендер Центру інформаційно-психологічних операцій назвали «тролінгом росіян» Військова частина А4398, під кодом якої працює 72-й Центр інформаційно-психологічних операцій сил спеціальних операцій України, скасує тендер на проведення дослідження, яке б вивчало настрої населення Приволзького федерального округу Росії та окупованого Криму. Про це Громадському радіо повідомили у військовій частині. «Сьогодні цей лот знімається, це уже неактуально»,  — повідомив військовий Олександр Шестопалов. Він відмовився пояснити причини оголошення тендеру і його скасування. Станом на час публікації новини, тендер був усе ще актуальним на сайті публічних закупівель Рrozorro. tender.jpg Оголошення про тендер на сайті Рrozorro Прес-офіцер управління сил спеціальних операцій Олексій Нікіфоров зазначив, що розгорнутих коментарів з цього приводу не даватиме. «Не буде жодного опитування. Вважайте, що це було якесь заманювання, щоб «потролити» росіян», — заявив Нікіфоров у коментарі Громадському радіо. Раніше військова частина А4398, яка базується у Броварах Київської області, оголосила тендер на проведення дослідження «Соціокультурна сегментація населення Приволзького федерального округу Російської Федерації (ПФО РФ)». Під номером цієї військової частини до окупації Криму у Севастополі працював 72-й центр інформаційно-психологічних операцій Збройних Сил України, що є частиною розвідки. У 2014 році військову частину перевели у Бровари Київської області. Учора, 6 травня, інформацію про те, що тендер є актуальним, Громадському радіо підтвердили у військовій частині. Військова частина хотіла, аби дослідники опитали жителів чотирьох російських регіонів — Адигеї, Республіки Калмикія, Краснодарського краю, Ростовської області, а також українського Криму, який окупований РФ.  Завданнями цього дослідження зокрема були: визначити, наскільки росіяни і кримчани задоволені роботою громадянської, політичної та адміністративної систем в регіонах дослідження (неурядові організації, рухи, партії, чиновники, президент РФ); готовність відстоювати свою позицію, участь в акціях протесту; визначити ступінь суспільної напруженості та її причин в кожному з регіонів; найбільш чутливі та актуальні теми; виділити основні канали комунікації та медіа уподобання визначених цільових аудиторій. За дослідження військова частина готова була заплатити 1,6 млн гривень. Відео з окупованих територій Ця військова частина також оголосила тендер на написання журналістських текстів, їхнє просування та публікацію у зарубіжних та українських ЗМІ. Мова матеріалів — англійська, російська, французька  (або інша мова в залежності від завдання). На написання цих текстів військові готові виділити 800 тисяч гривень. Інший тендер — створення відео. Деякі знімання можуть бути «складними», наприклад, місцем може бути ОРДЛО, окупований Крим чи закордонні країни. За ці послуги військові готові заплатити 700 тисяч гривень.

Детальніше читайте на Громадському радіо: https://hromadskeradio.org/news/2018/05/07/ukrayinska-viyskova-chastyna-skasuye-tender-na-opytuvannya-u-rf-ta-krymu

Немає коментарів:

Дописати коментар