четвер, 12 лютого 2015 р.

Результати переговорів у Мінську-2

Сторони на переговорах у "нормандському форматі" у Мінську домовилися про звільнення усіх заручників протягом 19 днів, повідомив український президент Петро Порошенко.
Зокрема, досягнули домовленості про звільнення українки Надії Савченко, що перебуває у російському СІЗО.
Він також підтвердив, що на зустрічі домовилися про встановлення перемир'я на Донбасі із півночі 15 лютого.
За словами президента, відведення важкого озброєння має розпочатися через два дні після встановлення режиму припинення вогню на сході України.
Крім того, домовлено, що українські прикордонники відновлять контроль над кордоном до кінця 2015 року.
"Чітко наголошено, що після завершення політичного врегулювання з першого ж дня після місцевих виборів має бути переданий контроль під спільний захист представників ОБСЄ і українських прикордонників і на другому етапі до кінця цього року українські прикордонники у повному обсязі мають відновити український суверенітет, український контроль на державному кордоні", - сказав він.
Водночас президент наголосив, що не було жодної домовленості про автономію чи федералізацію Донбасу.
"Це було непросто, і фактично нам виставляли всілякі неприйнятні умови, відходи, здачі. Ми не пішли ні на жодні ультиматуми і чітко проявили позицію, що припинення вогню має відбутися без попередніх умов", - сказав Петро Порошенко.



«Ближе к концу (переговоров — Дождь) Путин оказал давление на сепаратистов, чтобы те согласились на подписание мирного договора», — рассказала она.
За все 16 часов переговоров «нормандской четверки» в Минске, президент Украины Петр Порошенко, по словам Ангелы Меркель, сделал все, чтобы достичь возможности окончания кровопролития.
Сегодня днем, 12 февраля, Путин заявил, что на переговорах в Минске представителям России, Украины, Франции и Германии удалось договориться о прекращении огня с полуночи 15 февраля, а также о конституционной реформе в Украине о статусе Донецкой и Луганской областях и об отводе тяжелых вооружений от линий соприкосновения (фактической и сентябрьской). 
Командир батальйону "Донбас", депутат Верховної Ради Семен Семенченко вважає "нереалістичними" нові домовленості, досягнуті у Мінську у підсумку переговорів у "нормандському форматі".
За його словами, документ було підписано з "тими самими людьми, які обманули нас і при першому перемир’ї, і при другому, які обманули нас при організації коридору виходу (з Іловайська. – Ред.)"
"Сторони приходять до якоїсь угоди, коли досягнуті якісь задачі, які ставилися на початку конфлікту. Путін жодної задачі не досяг. Йому немає сенсу зараз підписувати перемир’я", – заявив пан Семенченко.
Водночас він високо оцінив зусилля, докладені Петром Порошенком під час переговорів у Мінську.
Він припустив, що перемир’я може бути використано для того, аби "протягом місяця провести ротацію бойовиків і підтягнути нових бойовиків".
Україна, низка західних країн та НАТО стверджують, що у конфлікті на сході України беруть участь військовослужбовці регулярних збройних сил Росії, а Росія допомагає бойовикам технікою. Офіційна Москва заперечує ці звинувачення.
Семен Семенченко припустив, що до півночі 15 лютого, коли, згідно з мінськими домовленостями, має почати діяти загальне припинення вогню, можливою є ескалація конфлікту.
Крім того, комбат "Донбасу" скептично оцінив положення домовленостей стосовно "амністії" бойовиків та перспективи їхньої інтеграції до політичного життя України унаслідок проведення місцевих виборів на теренах, що не контролюються Києвом.

Немає коментарів:

Дописати коментар