четвер, 12 лютого 2015 р.

Дмитро Ярош: нам ще Крим повертати

Дмитро Ярош: нам ще Крим повертати

  • 11 лютого 2015
  •  
  •  коментарі
Дмитро Ярош
Дмитро Ярош став відомим в Україні та за її межами (в основному - в Росії) після початку протистоянь між учасниками Євромайдану та правоохоронцями на вулиці Грушевського у січні 2014 року. Тоді керівники новоствореної групи "Правий сектор" (ПС) вирішили взяти на себе відповідальність за силові дії протестувальників.
Після цього Дмитра Яроша запрошували на переговори до Віктора Януковича, він балотувався в президенти України, став депутатом парламенту від одного з округів Дніпропетровщини, воюючи на Донбасі під час власної парламентської кампанії, а російські слідчі відкрили про нього справу за "заклики до екстремістських дій та терору на території Росії".
21 січня 2015 року лідера "Правого сектора" та його військового крила - Добровольчого українського корпусу (ДУК) - було поранено внаслідок обстрілу по дорозі до Пісків на Донеччині. Йому роздробило ліктьовий суглоб правої руки, пошкодило плечову артерію, праву ногу та обличчя.
Зараз Дмитро Ярош вже одужує у дніпропетровській лікарні імені Мечникова. Прохід до його палати охороняють бійці з автоматами, а до самого "провідника" (як називають Яроша члени "Правого сектору") існує мало не черга з відвідувачів - від місцевих політиків та бізнесменів, до "бойових побратимів". На стінах палати - чорно-червоний прапор, дитячі малюнки з побажанням одужувати та фотографії з товаришами. Замість крапельниці поруч висить м'яка іграшка з написом "Вас охороняє Кіт Яроша".
В інтерв'ю BBC Україна Дмитро Ярош розповів про те, чим займався до Євромайдану, як брав участь у бойових діях на сході України, хто матеріально підтримує "Правий Сектор" та ДУК, а також про своє ставлення до кримінальних справ проти себе у Росії.

Ніякого паралельного генштабу не буде

Дмитро Ярош
BBC Україна: Як ваше здоров'я зараз?
Дмитро Ярош: Здоров'я йде на поправку. Кості вже зростаються, хоча це буде довгий процес, лікарі кажуть - відновлення функціональності руки триватиме близько півроку. Нога вже зажила, туди також кілька осколків зайшло.
Сподіваюся, як тільки все залізяччя (медичні фіксатори на руці, - ред.) знімуть, буду більш мобільний. Очікую, що це станеться протягом місяця.
BBC Україна: Рука повністю працюватиме?
Дмитро Ярош: Так. Одразу після поранення пальці не рухалися, вирвало артерію, перебило всі нерви. Але лікарі зробили чудо.
BBC Україна: Одна з найбільш резонансних ваших заяв останнього часу стосувалася ніби-то планів створення " паралельного Генштабу". Чи дійсно є такий проект?
Дмитро Ярош: Про "паралельний Генштаб" не йшлося. Мався на увазі координаційний центр для добровольчих підрозділів. Адже з літа ми спостерігаємо у ЗМІ хвилю дискредитації добровольчого руху. Хоча я переконаний - якби не добровольчий рух, то фронт давно б посипався і стояв би зараз десь по Збручу.
Водночас бачимо такі приклади, як Іловайськ, коли добровольчі підрозділи кидаються в якусь "м'ясорубку" і не отримують допомоги.
Тож коли до мене приїхали комбати добровольців і висловили ідею про спільний координаційний центр (це, до речі, не ідея "Правого сектору", а інших батальйонів), ми її підтримали. До неї мають намір долучитися окрім ДУК близько 17 різних добровольчих батальйонів як з підпорядкування МВС, так і Міноборони.
Своєрідний оперативний штаб вже утворено. Він буде розташований у Дніпропетровську. В його рамках відбуватиметься обмін розвідданими, взаємодопомога, матеріально-технічна співпраця і т.д. Можливо, буде створено певні оперативні конструкції на фронті, адже часто ми маємо кращу оперативну інформацію про те, що робиться на тій чи іншій ділянці фронту, просто тому що там перебувають наші підрозділи. Ми можемо робити пропозиції Генштабу для вирішення оперативних та тактичних завдань.

Немає коментарів:

Дописати коментар